+90 0212 987 20 01 www.inveoportfoy.com info@inveoportfoy.com

Portföy Yönetimi

Bireysel Portföy Yönetimi

Bireysel Portföy Yönetimi, farklı risk profili ve getiri tercihlerine sahip yatırımcılara ait portföylerin vekil sıfatıyla yönetilmesi hizmetine denir. Portföy yönetimi orta-uzun vadeli bir yatırım şeklidir.

Bireysel Portföy Yönetimi, farklı risk profili ve getiri tercihlerine sahip yatırımcılara ait portföylerin vekil sıfatıyla yönetilmesi hizmetine denir.

 

Portföy yönetimi orta-uzun vadeli bir yatırım şeklidir.

 

Size en uygun yatırım stratejisini, alanında uzman portföy yöneticilerimiz ile belirleyip, dinamik bir yönetim ile finansal piyasalardaki fırsatlardan optimum ölçüde yararlanmanızı hedefliyoruz. Inveo Portföy yatırımcılarına özel portföy yönetimi veya yatırım fonları olmak üzere iki farklı şekilde profesyonel portföy hizmeti sunmaktadır.

 

 

FONLARLA FON YÖNETİMİ

Inveo Portföy tecrübeli olduğu yatırım fonları ve portföy yönetimini tek bir çatı altında toplayarak, farklı risk ve getiri tercihine sahip yatırımcılara sunmaktadır.

 

Kurucu ve yöneticiliğini yaptığımız Inveo Portföy yatırım fonlarını farklı risk seviyelerine göre gruplayarak birikimlerinizi çeşitlendirmenize yardımcı olmayı hedefliyoruz.

 

Güncel yatırım sepeti önerilerimize ulaşmak için tıklayınız.

 

 

ÖZEL PORTFÖY YÖNETİMİ

Özel portföy yönetimi yatırımcı özelinde, ihtiyaçlarına en uygun varlık dağılımın yapıldığı ve periyodik olarak güncellenerek raporlanan kişisel portföy yönetim hizmetidir.

 

Özel Portföy Yönetimi hizmetinin aşamaları:

1. Portföy Planlaması

Portföy Planlaması

 

2. Analiz

Analiz

 

3. Karşılaştırma Ölçütleri

Karşılaştırma Ölçütlerinin Belirlenmesi

 

4. Portföy Oluşturma

Portföy Oluşturma

 

5. Değerlendirme

Değerlendirme

 

 • Portföy Planlaması

  Inveo Portföy Yönetiminde, bireysel portföy yönetim hizmeti almak istediklerinde yatırımcılarımıza ‘yerindelik testi’ uygulanır. Bireysel portföy yöneticiliği çerçeve sözleşmesi imzalanmasıyla yerindelik test sonuçlarınız göz önüne alınarak oluşturulan profilinize en uygun finansal yatırım araçları belirlenir.

 • Analiz

  Beklenen getiri ile risk arasında pozitif doğrusal bir ilişki vardır. Beklenen getiri ne kadar yüksekse alınan riskin de o kadar yüksek olması gerekir. Dolayısıyla ulusal, uluslararası ekonomi analizi ve sektör değerlendirmesi ile beklenen getiri ve buna bağlı riskin belirlenmesi yatırım yapılacak finansal araçların seçilmesinde önem teşkil etmektedir.

 • Karşılaştırma Ölçütlerinin Belirlenmesi

  Portföyler profesyonel yöneticilerimiz tarafından, yatırımcılarımız ile karşılıklı belirlenen “karşılaştırma ölçütleri” paralelinde yönetilir. Karşılaştırma ölçütleri portföy yönetiminin performansını ölçmeye yarayan endekslerdir.

 • Portföy Oluşturma

  Portföy planlaması, analiz ve karşılaştırma ölçütlerinin belirlenmesinden sonra yatırımcılarımıza en uygun menkul kıymetlere göre bir portföy oluşturulur. Portföy yönetimi sürekli değerlendirme gerektiren dinamik bir süreçtir. Uzmanlarımız piyasa şartlarındaki değişimlere bağlı olarak portföyünüzde yer alan varlıkları ve yeni oluşan fırsatları gözden geçirir, belirli zaman aralıklarıyla karşılaştırma ölçütlerine göre başarıyı ölçerek size rapor halinde iletirler.

 

alt