Bize Ulaşın Phone+90 216 453 00 21

Inveo Portföy Teknoloji Değişken Fon (IRT) Satışta!

Inveo Portföy Yönetim A.Ş. tarafından kurulmuş olan Inveo Portföy Teknoloji Değişken Fonu, deneyimli araştırma kadromuzun desteği ve profesyonel portföy yöneticilerimizin uzmanlığında  dünyayı  yöneten ve geleceğin ekonomisini şekillendirecek çok sayıda yabancı teknoloji şirketine tek bir fon ile yatırım yapma fırsatı sunmaktadır.

Fon’un yatırım stratejisine göre portföyünde azami %80 yabancı hisse senedi bulundurarak uluslararası borsalarda işlem gören önde gelen teknoloji şirketlerinin hisselerine yatırım yapacaktır. Genel olarak hisseler eşit ağırlıklandırılacak olup, temel ve teknik göstergelere göre ağırlıkları belli bant içinde farklılaştırılabilecektir. Fon portföyünde genel temaya uygun BIST Teknoloji hisseleri de yer alabilir.

Fon, yurtdışı borsalarda işlem gören ve dünyaya yön veren uluslararası teknoloji şirketlerine yatırım yaparak  değer artışına dayalı getiri sağlamayı hedeflemektedir.

Fonun eşik değeri %65 NASDAQ-100 Technology Sector Total Return Index (NTTR) + %20 BIST Teknoloji Ağırlık Sınırlamalı Getiri Endeksi  + %15 BIST-KYD Repo (Brüt) Endeksi

Fon portföyünün volatilite aralıklarına karşılık geldiği risk değeri 5'tir.

IRT  koduyla işlem gören Inveo Portföy Teknoloji Değişken Fonu katılma paylarının alım satımını Gedik Yatırım’ın yanı sıra TEFAS’a üye tüm bankalar ve yatırım kuruluşları aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz.

Belge & Raporlar

Yatırımcı sunumuna ulaşmak için tıklayınız.